Ben10 Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ben10 Fan Club

Tüm Ben10 Severlerin Buluşma Noktası...

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
4. Sezon 5 Ekim'de Başladı. Hafta İçi Hergün Tnt Saat 7:30 17:00 de ve Cartoon Network'ta Saat 19:00 da yayınlanıyor!!!

omnitrix (gizli kaynak)

YazarMesaj
Samurai Jack
Editör
Editör
Samurai Jack

Ruh Hali : omnitrix (gizli kaynak) Deli10
Teşekkür : 1
Favori Karakteriniz : omnitrix (gizli kaynak) Spitter

omnitrix (gizli kaynak) Empty
MesajKonu: omnitrix (gizli kaynak)   omnitrix (gizli kaynak) Icon_minitimePaz Ara. 06, 2009 8:10 pm

Yaratılış
Omnitrix, Azmuth adlı bir galvan tarafından evrene barış gelmesi ve insanların diğer türlerinin nasıl yaşadığını anlamak için yaratıldı.Ama vilgax gibi kötüler onu bir uzaylı ordusu yaratıp dünyayı ele geçirmaye yarayacak bir silah olarak görüyor!
Nasıl Çalışır

Bben,yaratık moduna geçmek için omnitrix'in yanındaki bir düğmeye bastığında ön yüzeydeki kapak açılır!Ben kapağı çevirerek doğru yaratığı seçer ve küçük bir vuruşla yerine yerleştirir.Omnitrix,seçilen yaratığın Dna'sını Ben'inkiyle karıştırdığında kötülere dersini verme zamanı geldi demektir!
Nasıl Kontrol Edilir?

Omnitrix'in yanında şifre girmeye yarayan 4 tuş var.Bunlara basarak çeşitli uzaylılar saate gelebilir,ve bir sürü kombinasyon açabilirsiniz.Ben,İntikam İçin Geri Dönüş adlı bölümde omnitrix'in ana kontrol şifresini yanlışlıkla bulmuş ve Vilgax ile Kevin ile savaşmıştır.Ana kontrol bir uzaylıda istediğin süre kadar kalabilme ve istediğin uzaylıya başka bir uzaylıyken dönüşmeni sağlıyor.İntikam için geri dönüş bölümünde Vilgax ile Kevin geçersiz boş göstericiye hapsolmuş ,omnitrix'i Ben'den çıkarmış ama sonra Gwen Omnitrix'i alıp Ben'e vermiştir.
Arızalar

Omnitrix herzaman kendinden istendiğini yapmayabilir!Azmuth'un geliştirdiği güvenlik önlemleri yüzünden bazen Ben'i yanlış bir yaratığa dönüştürür,ansızın kapanıverir ya da hiç çalışmaz.Tuhaf!
Güçleri

Omnitrix,dört kol ve ateş topu gibi bir sürü müthiş uzaylı yaratığın Dna bilgilerine sahip.Böylece Ben, omnitrix kolundayken 10'ar dakikalık sürelerle bu uzaylılara dönüşebiliyor.Ayrıca,birisi onu yerinden çıkarmaya çalıştığında omnitrix,korkunç bir enerji patlaması yaratıyor!
Açıklama

Omnitrix'e baktığınızda renginin değiştiğini görürsünüz.Bu renkler, çeşitli olaylar belirtir. Bu renkler:
1.Gri - Omnitrix pasif olduğunda yani omnitrix kullanılmıyor.
2.Yeşil - Omnitrix şarj olmuş ve kullanılabilir.
3.Kırmızı - Omnitrix'in şarjı bitmiş ve kullanılamaz.
4.Sarı - Omnitrix'e yeni Dna girişi var.
5.Turuncu - Omnitrix kendini yok etme moduna ayarlı.
6.Mor - Eon kullanırken iş yapmadığında veya Omnitrix'e Dna girişimi. Bu renk Ben 10 Race against time filminde kullanıldı.
7.Mavi - Omnitrix takılı değilken Alien forcenin ilk bölümünde gözüktü.
8.Açık Yeşil - Tam Olarak bilinmiyor ama Alien Forcede kullanıldı.
https://ben10-fanclub.yetkin-forum.com/forum.htm

omnitrix (gizli kaynak)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» omnitrix uzaylıları2 (gizli kaynak)
» Yardımcı karakterler (gizli kaynak)
» ben10 ürünleri (gizli kaynak)
» Omnitrix mi Deluxe Omnitrix mi
» omnıtrıx renkleri